Základní údržba šperků

9. 11. 2016

   

 

Naše šperky jsou vytvořeny na celý život, ale aby se neopotřebovaly, a  vypadaly stále skvěle, je dobré dodržovat následující pokyny. V důsledku toho, jsme připravili tento základní manuál, abychom  Vás nasměrovali na správnou péči o Vaše šperky. Věříme, že naše pokyny budou pro Vás užitečné. Pokud budete mít nějaké další dotazy, neváhejte nás kontaktovat e-mailem.

Nošení šperků

Šperky nosí miliony lidí každý den, ale jen málo z nich si uvědomuje, jak mohou chránit své poklady pomocí některých jednoduchých a osvědčených metod. Zde jsou některé základní pokyny, které je třeba při nošení šperků dodržovat.

Nenoste šperky během manuálních činností - Při manuálních činnostech sundejte Vaše šperky, aby se zabránilo poškození, nebo případnému působení chemikálií, nebo čisticích prostředků. A to zejména při činnostech zahrnují práci v kuchyni, zahradničení, úklid domu a další běžné úkony.

 Šperky noste až po použití kosmetických přípravků - Parfémy, laky na vlasy, krémy mohou obsahovat chemikálie, které mohou poškodit šperky. Vyvarujte se kontaktu s těmito přípravky.

 Nenoste šperky v bazénech a lázních - chlorovaná voda může reagovat s kovy, které se nacházejí ve špercích a mohou  způsobit změnu barvy a dokonce i poškození povrchu. V důsledku toho je dobré sundat  šperky před vstupem do bazénu a lázní.

 

Pro ty, kteří nosí šperky pravidelně a chtějí si je udržet v dobrém stavu, je potřeba značného úsilí. Zde jsou některé obecné postupy, které mohou pomoci:

Sundejte šperky před koupelí
Sundejte šperky před sprchováním nebo mytím rukou. Mýdlo a mycí prostředky mohou vytvořit film, po kterém šperky vypadají mdle a špinavě.

Používejte speciální  hadříky, na leštění šperku pro dosažení nejlepších výsledků. Můžete použít i starou hadru, ale profesionální utěrky jsou nejlepší.

Pečlivě šperky čistěte

Šperky můžete vyčistit vlastnoručně, ale buďte opatrní. Můžete buď zakoupit průmyslová čistidla přímo od klenotníka, nebo si připravit čisticí roztok sami. Líh dokáže divy, ale bělidlo může doslova zničit šperky, takže se mu vyhněte za každou cenu.

Vyhněte se čištění poškozených šperků

Nikdy sami nečistěte žádné šperky, které jsou poškozené, prasklé nebo rozbité, protože dodatečná manipulace může zhoršit stav šperku. Pokud zjistíte, že je šperk poškozen, je třeba jej zanést na opravu co nejdříve.

Kontrolujte vaše šperky pravidelně
Stejně jako cokoliv jiného, ​​ prevence se vyrovná libře léku. Když je Váš šperk odborně vyčištěn a zkontrolován, vyhnete se případným problémům.