6 kroků k výběru perfektního snubního prstenu

1. 06. 2015

    Snubní prsteny

Nalezení ideálních snubních prstenů je pro pár vždy určitá výzva. Důvodem je především jejich symbolika životního pouta a radost, kterou dvojici přinášejí. Radostí by však mělo být nejen jejich nošení, ale také samotný výběr. Jak se ale zorientovat v široké nabídce snubních prstenů? V následujících šesti krocích vám ukážeme postup, pomocí kterého snadno a rychle vyberete ten nejúžasnější snubní prsten.

1.  Jaký je ideální tvar prstenu?

 

Tvar prstenu rozhoduje nejen o vzhledu, ale také o vašem pohodlí. Vnější strana snubního prstenu výrazně ovlivňuje jeho vizuální stránku, vnitřní strana zase to, jak dobře se bude nosit. Při výběru se setkáte s rovnějšími, kulatými a oválnými prsteny – vyzkoušejte je všechny. Jedině tak poznáte, který tvar vám bude vyhovovat a sedět nejlépe.

Snubní prsteny Aiola

2.  Jak široký by měl prsten být?

Stejně jako se vyrábí různé délky a šířky oblečení, mají i snubní prsteny své velikosti. Při výběru správné šířky prstenu hraje roli nejen vaše postava a velikost prstů, ale také váš postoj k životu a individuální preference. Nezapomínejte, že jeden a tentýž prsten vypadá jinak ve výloze a jinak na vaší ruce. Stejné to je i s jeho šířkou, která má přímý vliv na konečný vizuální dojem.

    Snubní prsteny Aiola Brno
                 

3.  Jaký materiál a barva jsou ty pravé?

Znáte své hlavní barvy? Určují je zbarvení očí, pleti a vlasů. Jimi se řídí odstíny všeho ostatního. K výběru ideálního snubního prstenu můžete přistoupit jako například k výběru kabelky. Svou barvou totiž může prstýnek vytvářet soulad nebo naopak na první pohled patrný kontrast. Co ale dělat v případě že mají partneři odlišné preference barev? Jednoduše jim přizpůsobit každý prsten samostatně – pořiďte si snubní prsteny ve dvou barvách.

Snubní prsteny Aiola

4.  Jak bude vypadat povrch prstenu?

Možná se budete divit, ale každý snubní prsten vypadá jinak ve vysokém lesku a jinak v matném provedení. Sáhnete po moderním matném prstenu? Nebo dáte přednost výraznému lesku? Ať už si zvolíte jakýkoliv povrch, počítejte se změnami vzhledu, které má na svědomí především u lesklých prstenů venkovní prostředí. Svou roli také sehraje způsob, jakým s prsteny zacházíte a jak se o ně staráte. Není však třeba si zoufat. Prsteny lze opravit a může jim být vrácen i jejich lesk.

Snubní prsteny Aiola Brno

5.  Jsou diamanty opravdu žádoucí?

Drahé kameny a především diamanty od pradávna fascinují lidi na celém světě. Zdali zvolíte diamant, který podtrhne váhu vašeho sňatku, nebo dáte přednost skromnějšímu řešení, je zcela na vás. Při výběru diamantu máte možnost určit jeho kvalitu a velikost. Také to, zdali bude mít snubní prsten jeden větší diamant, nebo více menších kamínků, rozesetých po jeho obvodu. Nejste-li si svým rozhodnutím jisti, rádi vám s volbou poradíme.

Snubní prsteny Aiola

 

6.  Jaký zvolit obsah a typ rytí?

Podepsání snubních prstenů technikou rytí je nádhernou tradicí, která umocní celý estetický a hodnotový dojem. Ať už půjde o vaše jména nebo jiná sdělení, jejich umístění na vnitřní straně kroužku z prstenů udělají ten nejosobnější šperk, jaký v životě budete nosit. Navíc může jít o vaše malé tajemství. Vybírat můžete z široké nabídky různých druhů písem, od tradičních jednoduchých, až po romantické zdobné písmo.